Logo babytandem

Babytandem je přídavné sedátko pro dětský kočárek. Je určen pro batole, když máte
i miminko. Snadno převezete druhé dítě, které nechce chodit. Nahradí skate stupátko dvojkočár krosnu a šátek. Větší kolečko je vhodné i do terénu a dovoluje pohodlnou chůzi.

Úvodní stranaIDetailní informaceIGalerie

Detailní informace


A jak babytandem vznikl?

Jaké byly jiné možnosti přepravy druhého dítěte?

Bližší popis babytandemu


Babytandem je výrobek pro snadnou přepravu druhého dítěte v přídavném sedátku za běžnými kočárky. Babytandem výrazně neomezuje chůzi za kočárkem díky své výšce a jednoho štíhlého kolečka. Babytandem lze snadno a rychle složit, čímž pak vůbec nepřekáží. Babytandem je určen pro příležitostnou přepravu druhého malé dítě (cca 1-4 roky), které již samostatně sedí do hmotnosti 20kg bez výrazného ohrožení stability kočárku. Konstrukce a provedení dovoluje využití i v nezpevněném terénu a má velikou variabilitu připevnění k běžným typům kočárků. Dítě dokáže samo nastoupit a vystoupit, případně si do sedátka může i stoupnout. Babytandem nijak zvlášť nezatěžuje kočárek (cca 1/6 až max.1/3 hmotnosti dítě) a nijak neomezuje způsob ovládání kočárku, lze s ním snadno překonávat i velké nerovnosti podélné či příčné (obrubníky). Babytandem také nezvětšuje průjezdnou šíři. Z principu je vhodný pro širokou škálu kočárků, kde většinou neomezí ani zavazadlový prostor. Vše je dobře patrné z přiložených obrázku a video sekvencí (budou doplněny).


A jak babytandem vznikl?

Na začátku byl podmět jménem Alžběta, která se nám narodila v květnu 2008. Starší sestře Daniele bylo 26 měsíců. Chodit sice již uměla dobře, ale jak to v tomto mladém věku bývá, tak velmi pomalu a ne rozhodně vždy podle našich představ. Rychlý přesun uměla pouze na motorce, ale to také výhradně dle nálady. Se ženou jsme řešili, jak se sama nyní s dvěmi dětmi dostane na procházky, nebo do centra města (necelý kilometr) za nákupy. Auto tuto problematiku jednoduše vyřešit nemohlo. Sami si jistě dokážete představit, že usadit dvě děti do auta + kočárek, popojet tři minuty, hledat místo na parkování, které nakonec není od cíle zrovna nejblíže, vyndat děti a kočárek, to samo zabírá také spousty času a stále to neřeší nekonečnou pomalost malého dítěte, které mnohdy nijak nepřesvědčíte, aby popošlo dál.

Nic do této doby takovýchto ideálních parametrů a to v jedné věci pohromadě nebylo. Marně jsme všude se ženou pátrali, až jsem si vysněný výrobek musel nakonec vyrobit pěkně sám. Začátek nebyl snadný, ale nevzdal jsem to a postupně jsem vyvinul a odzkoušel několik různých variant, které mi na svých nedokonalostech ukázali správný směr. Najít optimální řešení mi trvalo víc než půl roku a stejně nejsem zcela na konci hledání. Potřebuji ještě odladit některé hrubé konstrukční a kutilsky řešené prvky.Jaké byly jiné možnosti přepravy druhého dítěte?

Tedy krom té, že musí být žena pouze doma, nebo mít někoho na hlídání? Veškeré mne (a mojí ženy a všech přátel) známé varianty se dají rozdělit pouze na dvě kategorie (hodnotím + i - jednotlivých variant)


zpět na úvod


Bližší popis babytandemu:


zpět na úvod


Copyright(c) SpeedX.cz 2016.